Her er alle nominerte til Spellemann 2017.
Prisutdelingen sendes live på NRK 25. februar 2018

BARNEMUSIKK

DAGFINN LYNGBØS BARNEBAND

«GUTTELUS»

 

MEG OG KAMMERATEN MIN

«SNYDELIG»

 

RASMUS OG VERDENS BESTE BAND

«BANJO PÅ BADET»

 

SANGFONI

«SANGFONI»

 

BLUES

DR BEKKEN

«UPRIGHT PIANO»

 

GOOD TIME CHARLIE

«READY TO RUMBLE»

 

JOAKIM TINDERHOLT & HIS BAND

«HOLD ON»

 

RONNIE JACOBSEN

«THESE BLUES IN ME»

 

COUNTRY

BENDIK BRÆNNE

«THE LAST GREAT COUNTRY SWINDLE»

 

BILL BOOTH

«SOME DISTANT SHORE»

 

BLUEBIRD’S GHOST

«MINIATURE SCENES OF SORROW»

 

PAAL FLAATA

«LOVE AND RAIN»

 

ELEKTRONIKA

 

+PLATTFORM

«TWELVE»

 

LINDSTRØM

«IT’S ALRIGHT BETWEEN US AS IT IS»

 

MENTAL OVERDRIVE

«EPILOGUE»

 

SASSY 009

«DO YOU MIND EP»

 

FOLKEMUSIKK/TRADISJONSMUSIKK

ANNE HYTTA

«STRIMUR»

 

ERLEND APNESETH

«NATTSONGAR»

 

SOGESONG

«SÅ VIDE FARA DEI LINDARORD»

 

MARIN/EGELAND

«SORPESOLL»

 

INDIE

CARMEN VILLAIN

«INFINITE AVENUE»

 

HVITMALT GJERDE

«VÅKEN»

 

MISTY COAST

«MISTY COAST»

 

SILJA SOL

«NI LIV»

 

JAZZ

ELLEN ANDREA WANG

«BLANK OUT»

 

HEGGE

«VI ÄR LEDSNA MEN DU FÅR INTE LÄNGRE VARA BARN»

 

HELGE LIEN TRIO

«GUZUGUZU»

 

MARIUS NESET

«CIRCLE OF CHIMES»

 

KLASSISK

BJARTE EIKE & BAROKKSOLISTENE

«THE ALEHOUSE SESSIONS»

 

ENSEMBLE ALLEGRIA

«MOZART / SCHOENBERG»

 

GURO KLEVEN HAGEN/MARIANNA SHIRINYAN

«FAIT PLEURER LES SONGES»

 

VILDE FRANG

«HOMAGE»

 

METAL

ENSLAVED

«E»

 

HELHEIM

«LANDAWARIJAR»

 

SATYRICON

«DEEP CALLETH UPON DEEP»

 

WHOREDOM RIFE

«DOMMEDAGSKVAD»

 

POPGRUPPE

HAJK

«HAJK»

 

MARCUS & MARTINUS

«MOMENTS»

 

NO. 4

«HVA NÅ»

 

SEEB

«SEEB 2017»

 

POPSOLIST

CASHMERE CAT

«9»

 

GABRIELLE

«VEKK MEG OPP»

 

SIGRID

«DON’T KILL MY VIBE EP»

 

SUSANNE SUNDFØR

«MUSIC FOR PEOPLE IN TROUBLE»

 

ROCK

ERLEND ROPSTAD

«ALT SOM HAR HENDT»

 

MOTORPSYCHO

«THE TOWER»

 

SLØTFACE

«TRY NOT TO FREAK OUT»

 

TORGEIR WALDEMAR

«NO OFFENDING BORDERS»

 

SAMTID

AL KHOWARIZMIS MEKANISKE ORKESTER/ENSEMBLE ERNST

«CHRISTIAN BLOM – BRING ME THAT HORIZON»

 

NATASHA BARRETT

«PUZZLE WOOD»

 

OSLO-FILHARMONIEN/KRINGKASTINGSORKESTRET/POING

«JAN ERIK MIKALSEN – SAAN»

 

PETER HERRESTHAL/ARCTIC PHILHARMONIC/ØYVIND BJORÅ

«EIVIND BUENE – VIOLIN CONCERTO  I  MINIATURES»

 

URBAN

ARIF

«MEG & DEG MOT ALLE»

 

CEZINANDO

«NOEN GANGER OG ANDRE»

 

IVAN AVE

«EVERY EYE»

 

LINNI

«MEDIUM»

 

VISER

FRIDA ÅNNEVIK

«FLYGE FRA»

 

KARI BREMNES

«DET VI HAR»

 

MARTHE WANG

«UT OG SE NOE ANNET»

 

TRYGVE SKAUG

«SANGER DU SKAL FÅ NÅR JEG DØR»

 

ÅPEN KLASSE

ERLEND APNESETH TRIO

«ÅRA»

 

JO BERGER MYHRE & ÓLAFUR BJÖRN ÓLAFSSON

«THE THIRD SCRIPT»

 

NILS ØKLAND

«LYSNING»

 

OLA KVERNBERG

«STEAMDOME»

 

ÅRETS KOMPONIST

BJØRN KRUSE

FREDRIK FORS & OSLO PHILHARMONIC ORCHESTRA

«BJØRN KRUSE: CHRONOTOPE – CONCERTO FOR CLARINET AND ORCHESTRA»

 

KJELL HABBESTAD

SIGVARTS KLAVA & THE LATVIAN RADIO CHOIR

«KJELL HABBESTAD – ET NOX IN DIEM VERSA»

 

MARTIN HAGFORS

MEG OG KAMMERATEN MIN

«SNYDELIG»

 

ROLF WALLIN

PETER HERRESTHAL/ARCTIC PHILHARMONIC/ØYVIND BJORÅ

«ROLF WALLIN – VIOLIN CONCERTO I APPEARANCES»

 

ÅRETS TEKSTFORFATTER

ERLEND ROPSTAD

ERLEND ROPSTAD

«ALT SOM HAR HENDT»

 

FRANK TØNNESEN

TØNES

«SESONG FIRE»

 

KRISTOFFER CEZINANDO KARLSEN

CEZINANDO

«NOEN GANGER OG ANDRE»

 

SVERRE KNUDSEN

SVERRE KNUDSEN

«VI»

 

ÅRETS ALBUM

CASHMERE CAT

«9»

 

CEZINANDO

«NOEN GANGER OG ANDRE»

 

SUSANNE SUNDFØR

«MUSIC FOR PEOPLE IN TROUBLE»

 

TØNES

«SESONG FIRE»

 

ÅRETS LÅT

ALAN WALKER

«ALONE»

 

ARIF

«ALENE»

 

ASTRID S

«THINK BEFORE I TALK»

 

CEZINANDO

«HÅPER DU HAR PLASS»

 

DAGNY

«WEARING NOTHING»

 

HKEEM FEAT. TEMUR

«FY FAEN»

 

KYGO W/SELENA GOMEZ

«IT AIN’T ME»

 

LINDA VIDALA FEAT. KINGSKURKONE

«BÆNGSHOT»

 

SIGRID

«DON’T KILL MY VIBE»

 

ÅRETS NYKOMMER & GRAMOSTIPEND

CHARLOTTE DOS SANTOS

HKEEM

KJARTAN LAURITZEN

LÜT

ROHEY

SIGRID

 

ÅRETS MUSIKKVIDEO

ARIF «HIMMELEN»

JOHANNES MUSKAT GREVE

 

DANIEL KVAMMEN FEAT. LARS VAULAR «SOM OM HIMMELEN REVNA»

EIVIND LANDSVIK

 

JENNY HVAL «THE GREAT UNDRESSING»

MARIE KRISTIANSEN

 

MIKHAEL PASKALEV «WITNESS»

MIKHAEL PASKALEV, JOSEPH WILLS, JASPER SPANNING

 

ÅRETS PRODUSENT

MAGNUS AUGUST HØIBERG/CASHMERE CAT

MIKKEL STORLEER ERIKSEN, TOR ERIK HERMANSEN / STARGATE

OLE TORJUS HOFVIND

THOMAS ERIKSEN / EARWULF

SPELLEMANN 2017 GÅR AV STABELEN I OSLO KONSERTHUS

SØNDAG 25. FEBRUAR 2018

Sponsor Sponsor
Sponsor Sponsor