Her er årets jurymedlemmer - Spellemann

Her er årets jurymedlemmer

Barnemusikk

Guro Furunes Pettersen, Henriette Larsen, Ida Tufte Michelsen, Neha Naveen, Omar Mohammed, Petter Vågan, Selma Ibrahim
Barnehage / barneskole
Ulvøya Barnehage, Hebekk skole, Fjæraskogen Barnehage, Gottesjord skole 

Blues

Elisabeth Solum, Hans Andenæs, Harald Tømte, Heidi Solheim, Kjell Inge Brovoll, Mari Beate Sannes, Merete Eide, Steinar Karlsen

Country

Anette Walle, Beth Lyseggen, Bjørn Hammershaug, Erik Valebrokk, Hans Ola Trøen, Mariann Skjerdal, Monica Nordli, William Wiik

Elektronika

Ali Wali, Annette Kvithyll, Einar Idsøe Eidsvåg, Hilde Marie Tjersheim, Limita Lunde, Linda Wiken

Folkemusikk / Tradisjonsmusikk

Ingrid Stuhaug, Kim Rysstad, Kjell Bitustøyl, Kristina Raae Jemtegaard, Lajla Buer Storli, Saleh Mahmoud, Terje Hong, Tom Willy Rustad

Hiphop

Agnes Kristiansen, Amira Morstaq Ali, Ida Eline Tangen, Karsten Baugstø, Leif Ribe, Manbir Plaha, Mathias Rødahl, William Wiik

Indie / Alternativ

Anna Ofstad, Christer Alexander Hansen, Goran Ohbad, Kristine Bjørnstad, Matea Grøvik, Synnøve Sandnes, Vasil Gjuroski

Jazz

Eirik Hegdal, Harpreet Bansal , Helleik Kvinnesland, Line Juul, Marthe Heggenhougen, Roger Lygre Solvang

Klassisk

Arild Erikstad, Frode Barth, Kristina Raae Jemtegaard, Per Sundnes, Trond Erikson, Trude Eick, Yumi Murakami

Metal

Fritz-Ragnvald Rimala Pettersen, Idar Burheim, Julie Forchammer, Linda Melsom, Maciek Ofstad, Martha Lyse, Runa Strindin

Pop

Anneli Drecker, Caroline Ailin, Ella Marie Hætta Isaksen, Espen Amundsen, Frøy Johnsen, Girson Diaz, Karsten Baugstø, Mona Olsen, Per Sundnes

RnB / Soul

Amira Morstaq Ali, Anette Kvithyll, Girson Diaz, Lennea Lyssand, Manbir Plaha, Petter Wahlen, Roza Taslimi, Sarah Sortland

Rock

Christin Andreassen, Isak Harbitz, Martha Lyse, Matea Grøvik, Pål Dimmen, Sten Ove Toft

Samtid

Ane Marthe Sørlie Holen, Einar Idsøe Eidsvåg, Frode Barth, Therese Birkelund Ulvo, Tone Østerdal, Tora Karen Elisabeth Augestad, Trond Erikson

TONOs Komponistpris

Eivind Øygarden, Frode Barth, Ivan Blomqvist, Kajsa Balto, Kjetil Schjander-Larsen, Mariann Torset, Mathilde Grioss Viddal, Stein Johan Grieg Halvorsen

Viser

Audun Reithaug, Emilie Christensen, Helge Toft, Kim Rysstad, Liv Bakke Kvinlog, Per-Arne Brunvoll, Pål Honerød-Bentsen

Årets Internasjonale Suksess

Ali Wali, Anne Judith Wiik, Helene Dolva Broch, Jenny Thyrhaug, Kedist Bezabih, Mattis With, Nasra Artan, Unni Løvlid

Åpen Klasse

Charles Mena, Einar Idsøe Eidsvåg, Idar Burheim, Jenny Ulleland, Saleh Mahfoud, Siri Kvambe, Sten Ove Toft

Årets Låtskriver

Anna Ofstad, Caroline Ailin, Christine Dancke, Emilie Christensen, Espen Slapgård, Espen Amundsen, Johanna Alem, Mikkel Eriksen, William Wiik

Årets Musikkvideo

Goran Ohbad, Houssam Zamour Iftar, Ida Hestman, Ingeborg Løvlie, Johanna Alem, Thea Flinder, Victoria Arnesen

Årets Produsent

Geir Luedy, Hanne Hukkelberg, Helene Dolva Broch, Lennea Lyssand, Maciek Ofstad, Martin Sjølie, Merete Riis Aas, Petter Wahlen, Sarah Sortland

Årets Tekstforfatter

Axel Chaufleur, Daniel Kvammen, Guro von Germeten, Kristian Stockhaus, Linda Vidala, Mariann Rosa, Martha Lyse, Samsaya Sharma

Årets Spellemann

Marte Thorsby, Helge Westbye, Nora Mamdu, Marius Lie, Kjersti Brochs, Jan Espen Storo, Anne Tone Raknes, Agnes Kristiansen, Adlin Duratovic, Leni Rugsveen, Jenny Thurhaug

Hedersprisen

Marte Thorsby, Helge Westbye, Nora Mamdu, Marius Lie, Kjersti Brochs, Jan Espen Storo, Anne Tone Raknes, Agnes Kristiansen, Adlin Duratovic, Leni Rugsveen, Jenny Thurhaug

Årets Gjennombrudd og Gramostipend

Marte Thorsby, Helge Westbye, Nora Mamdu, Marius Lie, David Eriksen, Kjersti Brochs, Jan Espen Storo, Anne Tone Raknes, Agnes Kristiansen, Adlin Duratovic, Leni Rugsveen, Jenny Thurhaug

Årets Låt

Marte Thorsby, Helge Westbye, Nora Mamdu, Marius Lie, David Eriksen, Kjersti Brochs, Jan Espen Storo, Anne Tone Raknes, Agnes Kristiansen, Adlin Duratovic, Leni Rugsveen, Jenny Thurhaug