ÅrArtistTittelKategoriUtmerkelse
1983The MonroesSunday PeopleÅrets Pop-PlateJa
1983BeranekX-rayÅrets Rock-PlateJa
1983Lars Klevstrand/Hege Tunaal med Ålesund KammerensembleKirans viserÅrets ViseplateJa
1983Steinar OfsdalHat trickÅpen KlasseJa
1983The MonroesSunday PeopleÅrets ArtistJa
1983Jan Teigen Bransjens HedersprisJa
1982Thorbjørn EgnerDe beste Egner-viserÅrets BarneplateJa
1982Sondre BratlandPilegrimens sangbokÅrets FolkemusikkJa
1982Åge AleksandersenJuryens HedersprisJa
1982Jan Erik Kongshaug(Studiotekniker)DiplomJa
1982Knut Riisnæs QuartetFluktÅrets JazzJa
1982Eva KnardahlNorwegian Music for the PianoÅrets Seriøse PlateJa
1982Olav StedjeTredje StedjeÅrets PopJa
1982Erik Hillestad(Produsent)PlateprodusentprisenJa
1982StavangerensembletPå bommenÅrets RockJa
1982Lillebjørn NilsenOrginal NilsenÅrets ViseJa
1982Oppsal Skoles PikekorOppsal Skoles PikekorÅpen KlasseJa
1981Trond Viggo Torgersen & George KellerDet by'ner nå!BarnJa
1981HørkelgaddanTøffelmusikkFolkemusikkJa
1981Henning SommerroLitt ta meSpesialpris/Juryens HedersprisJa
1981Terje RypdalSølvharpen/10-års jubileumsprisJa
1981Svein Dag HaugePleasant SurpriseHedersdiplomJa
1981Thorgeir StubøNoticeJazzJa
1981Sidsel Endresen/Jon Eberson GroupJive TalkingJazz-RockJa
1981Oslo Filharmoniske Orkester/Mariss Jansonsfor 3 plater med GriegKlassiskJa
1981Trond GranlundPleasant SurprisePopJa
1981De PressBlock to BlockRockJa
1981Halvdan SivertsenLiv lagaViserJa
1981Geirr LystrupSongen om kjærlighetaÅpen KlasseJa
1980Rolf Just NilsenAsbjørnsen og Moe's eventyrserie, 1 & 2BarnJa
1980Land SpellemannslagGammaldans og springdans fra LandGammaldans/FolkemusikkJa
1980Kari DiesenJuryens HedersprisJa
1980Pete Knutsen / Bruno OldaniHedersdiplomJa
1980Frode Thingnæs QuintetDirect to dishJazzJa
1980Arve TellefsenSerenadeSeriøse platerJa
1980DollieFørste aktPopJa
1980Åge AleksandersenRampRockJa
1980The Aller VærsteMaterialtretthetNy RockJa
1980BalladeEkstranummerViserJa
1980Contemporary Music From NorwayDiverse platerÅpen KlasseJa
1979Bjørgum / Berg / Kvifte / StubsteidSlinkombasGammeldans/folkemusikkJa
1979Reidar ThommessenGarden of memoriesJuryens hedersprisJa
1979Pete KnutsenSpesialprisJa
1979Pål ThowsenSurpriseJazz-rock plateJa
1979Bjørn AlterhaugMomentsJazzplateJa
1979Oslo trioFelix Mendelsohn og Frank Martin-komposisjonerSeriøse plateJa
1979Anita SkorganIngen vei tilbakePop-PlateJa
1979Jan EggumEn sang fra vestViseplateJa
1979Jon EikemoLeser Jacob SandeÅpen KlasseJa
1979Bergen DomkantoniFolketoner i glass og rammeKor-plateJa
1979Det Norske TeaterSå lenge skuta kan gåScenemusikk-plateJa
1978Sven NyhusDovregubben danserFolkemusikk/GammeldansJa
1978Erik ByeJuryens HedersprisJa
1978Jan GarbarekÅrets spesialprisJa
1978Knut NystedtContemporary music from NorwayKlassiske plateJa
1978Grethe KauslandA taste of…Kvinnelig VokalistJa
1978VårsøgSola e kommaViseplateJa
1978Rolf AndresenForsvaret spiller (Militært 80 manns janitsjarkorps)Instrumental plateJa
1978Harald Heide Steen jrHarald Heide Steen jr.Verbal plateJa
1978Laila DalsethGlad there is youJazzplateJa
1978Jahn TeigenThis year's looserMannlig VokalistJa
1977Thorbjørn EgnerFolk og røvere i Kardemomme byBarneplateJa
1977Ånon Egeland / Per MidtstigenI heitaste slåttenGammeldans/folkemusikkJa
1977Toralf TollefsenHedersprisJa
1977Pål Thowsen / Jon ChristensenNo time for timeJazzplateJa
1977Grex Vocalis-koretGrex VocalisKlassiske plateJa
1977Jan EggumHeksedans (Egne tekster, musikk o.a.)OpphavsmannsprisJa
1977AlexHandle With CarePop-PlateJa
1977Radka ToneffWinter poemÅrets vokalistJa
1977Alf CrannerVindkastViseplateJa
1977Arve TellefsenSindings fiolinkonsert og Du milde MosartÅpen KlasseJa
1976VisvasMaleri av visvasBarneplateJa
1976Match med Wenche HallanMatchDansepopplateJa
1976Toradertrioen fra HallingdalTakk for sist!GammeldansplateJa
1976Robert LevinJuryens HedersprisJa
1976Bjarne NeremEverything happens to meJazzplateJa
1976Einar Steen-NøklebergNorsk barokk og galanterierSeriøse plateJa
1976Wenche MyhreWencheVokalistJa
1976Arbeidslaget hass K. VømmølbakkenGrovarbeidPop-/RockplateJa
1976Ole PausI anstendighetens navnViseplateJa
1976Morten Gunnar LarsenClassic rags and stompsÅpen KlasseJa
1975Thorbjørn EgnerOle Brumm og vennene hansBarneplateJa
1975Sture Rogne og Ragnar Danielsens ensembleDet glade Aalesund - Per Bolstad 1875-1975GammeldansplateJa
1975Otto NilsenJuryens hedersprisJa
1975Laila DalsethJust friendsJazzplateJa
1975Kjell BækkelundVillarkornSeriøse instrumentalplateJa
1975Hallgerd Benum DahlHalfdan Kjerulf - romanserSeriøse vokalistJa
1975Anne Lise GjøstølAnne Lise GjøstølVokalistJa
1975PrudenceTakk de dokkPop/RockplateJa
1975Stein Ove BergVisa diViseplateJa
1975Per AabelH.C. Andersens eventyrÅpen KlasseJa
1974Rigmor Lange / Sven LangeColargolBarneplateJa
1974Sven Nyhus kvartett og sekstettSven Nyhus kvartett og sekstettGammeldansplateJa
1974Nora BrockstedtJuryens hedersprisJa
1974Stokstad/Jensen trad. BandMer glajazzJazzplateJa
1974Valenkoret dir. Sverre ValenFjell-NoregSeriøse plateJa
1974Karin KrogGershwinKvinnelig ArtistJa
1974Odd BørretzenOdd BørretzenMannlige ArtistJa
1974StiftelsenKva hjelp det å syngjeGruppeJa
1974Alf CrannerTrykt i årViseplateJa