ÅrArtistTittelKategoriUtmerkelse
1985Bobbysocks / Rolf LøvlandHedersprisJa
1985Forente ArtisterSammen for livetHedersprisJa
1985Per HusbyDedicationsJazzJa
1985Robert RieflingDas wohltemperierte KlavierKlassisk Musikk/SamtidsmusikkJa
1985A-haHunting High And LowPopJa
1985Jonas Fjeld BandNeck'n neckRockJa
1985Halvdan SivertsenAmerikaVisesangJa
1985Kalenda MayaMedieval And Renaissance MusicÅpen KlasseJa
1985A-haHunting high and lowÅrets SpellemannJa
1984VisvasKompis med Albert ÅbergÅrets BarneplateJa
1984Sigurd (Totto) JohannessenSpesialpris/Juryens HedersprisJa
1984Cato SandenCato SandenCountry & WesternJa
1984Agnes Buen GarnåsDraumekvedetFolkemusikk/GammaldansJa
1984Laila DalsethDaydreamsÅrets Jazz-PlateJa
1984Oslo Filharmoniske OrkesterTchaikovsky 5. symfoniKlassisk Musikk/SamtidsmusikkJa
1984Jon Eberson/Sidsel Endresen (Opphavsmann)City VisionsProdusent/Opphavsmann/ArrangørJa
1984LavaFireÅrets Pop-PlateJa
1984Can CanEn lek i forholdÅrets Rock-PlateJa
1984Tove Karoline KnutsenVeintetidÅrets ViseplateJa
1984BalkansembletBalkan samletÅpen KlasseJa
1984Åge AleksandersenLevva livet!Årets ArtistJa
1983Knutsen & LudvigsenJuba JubaÅrets BarneplateJa
1983Tone HulbækmoKåmmå no . . .Årets Folkemusikk/GammaldansPlateJa
1983Jan Teigen Bransjens HedersprisJa
1983Brunborg/Molvær/Balke/Andersen/ChristensenMasqualeroÅrets Jazz-PlateJa
1983Grex VocalisRenessanse for korÅrets Klassisk/Seriøse PlateJa
1983Eirik Wangberg (Produsent)AlwaysProdusent/Opphavsmann/ArrangørJa
1983The MonroesSunday PeopleÅrets Pop-PlateJa
1983BeranekX-rayÅrets Rock-PlateJa
1983Lars Klevstrand/Hege Tunaal med Ålesund KammerensembleKirans viserÅrets ViseplateJa
1983Steinar OfsdalHat trickÅpen KlasseJa
1983The MonroesSunday PeopleÅrets ArtistJa
1982Thorbjørn EgnerDe beste Egner-viserÅrets BarneplateJa
1982Sondre BratlandPilegrimens sangbokÅrets FolkemusikkJa
1982Åge AleksandersenJuryens HedersprisJa
1982Jan Erik Kongshaug(Studiotekniker)DiplomJa
1982Knut Riisnæs QuartetFluktÅrets JazzJa
1982Eva KnardahlNorwegian Music for the PianoÅrets Seriøse PlateJa
1982Olav StedjeTredje StedjeÅrets PopJa
1982Erik Hillestad(Produsent)PlateprodusentprisenJa
1982StavangerensembletPå bommenÅrets RockJa
1982Lillebjørn NilsenOrginal NilsenÅrets ViseJa
1982Oppsal Skoles PikekorOppsal Skoles PikekorÅpen KlasseJa
1981Trond Viggo Torgersen & George KellerDet by'ner nå!BarnJa
1981HørkelgaddanTøffelmusikkFolkemusikkJa
1981Henning SommerroLitt ta meSpesialpris/Juryens HedersprisJa
1981Terje RypdalSølvharpen/10-års jubileumsprisJa
1981Svein Dag HaugePleasant SurpriseHedersdiplomJa
1981Thorgeir StubøNoticeJazzJa
1981Sidsel Endresen/Jon Eberson GroupJive TalkingJazz-RockJa
1981Oslo Filharmoniske Orkester/Mariss Jansonsfor 3 plater med GriegKlassiskJa
1981Trond GranlundPleasant SurprisePopJa
1981De PressBlock to BlockRockJa
1981Halvdan SivertsenLiv lagaViserJa
1981Geirr LystrupSongen om kjærlighetaÅpen KlasseJa
1980Rolf Just NilsenAsbjørnsen og Moe's eventyrserie, 1 & 2BarnJa
1980Land SpellemannslagGammaldans og springdans fra LandGammaldans/FolkemusikkJa
1980Kari DiesenJuryens HedersprisJa
1980Pete Knutsen / Bruno OldaniHedersdiplomJa
1980Frode Thingnæs QuintetDirect to dishJazzJa
1980Arve TellefsenSerenadeSeriøse platerJa
1980DollieFørste aktPopJa
1980Åge AleksandersenRampRockJa
1980The Aller VærsteMaterialtretthetNy RockJa
1980BalladeEkstranummerViserJa
1980Contemporary Music From NorwayDiverse platerÅpen KlasseJa
1979Bjørgum / Berg / Kvifte / StubsteidSlinkombasGammeldans/folkemusikkJa
1979Reidar ThommessenGarden of memoriesJuryens hedersprisJa
1979Pete KnutsenSpesialprisJa
1979Pål ThowsenSurpriseJazz-rock plateJa
1979Bjørn AlterhaugMomentsJazzplateJa
1979Oslo trioFelix Mendelsohn og Frank Martin-komposisjonerSeriøse plateJa
1979Anita SkorganIngen vei tilbakePop-PlateJa
1979Jan EggumEn sang fra vestViseplateJa
1979Jon EikemoLeser Jacob SandeÅpen KlasseJa
1979Bergen DomkantoniFolketoner i glass og rammeKor-plateJa
1979Det Norske TeaterSå lenge skuta kan gåScenemusikk-plateJa
1978Sven NyhusDovregubben danserFolkemusikk/GammeldansJa
1978Erik ByeJuryens HedersprisJa
1978Jan GarbarekÅrets spesialprisJa
1978Laila DalsethGlad there is youJazzplateJa
1978Knut NystedtContemporary music from NorwayKlassiske plateJa
1978Grethe KauslandA taste of…Kvinnelig VokalistJa
1978Jahn TeigenThis year's looserMannlig VokalistJa
1978VårsøgSola e kommaViseplateJa
1978Rolf AndresenForsvaret spiller (Militært 80 manns janitsjarkorps)Instrumental plateJa
1978Harald Heide Steen jrHarald Heide Steen jr.Verbal plateJa
1977Thorbjørn EgnerFolk og røvere i Kardemomme byBarneplateJa
1977Ånon Egeland / Per MidtstigenI heitaste slåttenGammeldans/folkemusikkJa
1977Toralf TollefsenHedersprisJa
1977Pål Thowsen / Jon ChristensenNo time for timeJazzplateJa
1977Grex Vocalis-koretGrex VocalisKlassiske plateJa
1977Jan EggumHeksedans (Egne tekster, musikk o.a.)OpphavsmannsprisJa
1977AlexHandle With CarePop-PlateJa
1977Radka ToneffWinter poemÅrets vokalistJa
1977Alf CrannerVindkastViseplateJa
1977Arve TellefsenSindings fiolinkonsert og Du milde MosartÅpen KlasseJa
1976VisvasMaleri av visvasBarneplateJa
1976Match med Wenche HallanMatchDansepopplateJa
1976Toradertrioen fra HallingdalTakk for sist!GammeldansplateJa

Gjør et søk i Spellemanns arkiv. Finn nominerte og vinnere fra alle år!