ÅrArtistTittelKategoriUtmerkelse
1995Torleif TorgersenVerker av F. Valen og L. ThoresenKammermusikkNei
1995Det Norske Kammerorkester m/Iona BrownTchaikovsky, Shostakovich, Stravinsky: KammermusikkOrkestermusikkNei
1995Leif Ove Andsnes/Oslo Filharm. Orkester m/Paavo BerglundRachmaninov: Pianokonsert nr.3OrkestermusikkNei
1995Mette HartmannSwanBeste Kvinnelige ArtistNei
1995SiljeBrevetBeste Kvinnelige ArtistNei
1995Bjørn EidsvågLandet lenger bakBeste Mannlige ArtistNei
1995Åge AleksandersenMed hud og hårBeste Mannlige ArtistNei
1995EriksenAlt vende tebageBeste GruppeNei
1995HellbilliesLakafantBeste GruppeNei
1995The Merchants Of VenusWish across the landBeste RockartistNei
1995WeldHello wallsBeste RockartistNei
1995Knut ReiersrudKlappÅpen KlasseNei
1995Nils Petter Molvær/Robyn SchulkowskyHastening westwardÅpen KlasseNei
1995Harald Eia/Bård Tufte Johanse/Benny Blanco v/Lille LørdagMin drømmesangÅrets LåtNei
1995Jo Nesbø v/Di DerreJenterÅrets LåtNei
1995Per Lillo-Stenberg/Lars Lillo-Stenberg v/DeLillosSmak av honningÅrets LåtNei
1995Rolf Løvland/Petter Skavlan v/Secret GardenNocturneÅrets LåtNei
1994Geirr LystrupBrakar og JoannaBarneplaterNei
1994Maj Britt AndersenRippel rappelBarneplaterNei
1994Knut HamreFargespelFolkemusikk/GammaldansNei
1994Sigmund EikåsJølstringFolkemusikk/GammaldansNei
1994Jan Erik VoldObstfelder live på Rebekka WestJazzNei
1994The Brazz BrothersAll includedJazzNei
1994Anne-Lise Berntsen/Borealis Ensemble/Christian EggenArnold Schönberg-Pierrot Lunaire Op. 21, string quartet Op.10Klassisk musikk/SamtidsmusikkNei
1994Mariss Jansons/Frank P. Zimmermann/Wayne Marshall/Oslo Filh. OrkesterSaint-Saëns - Symfoni no. 3 og fiolinkonsert no. 3Klassisk musikk/SamtidsmusikkNei
1994Lars Bremnes BandStjernesukkertøyBeste NykommerNei
1994Stella GetzForbidden dreamsBeste NykommerNei
1994Kari BremnesGåte ved gåteBeste Kvinnelige ArtistNei
1994Mari BoineLeahkastinBeste Kvinnelige ArtistNei
1994Sigvart DagslandStupBeste Mannlige ArtistNei
1994Steinar AlbrigtsenThe troubadourBeste Mannlige ArtistNei
1994EriksenThe water is wideBeste GruppeNei
1994The September WhenHuggermuggerBeste GruppeNei
1994Kari BremnesGåte ved gåteÅrets AlbumNei
1994Lynni TreekremTusenfrydÅrets AlbumNei
1994Frode Alnæs/ Øivind Elgenes/Ivar Dyrhaug m/Dance With A StrangerLong December nightsBeste LåtNei
1994Frode Alnæs/Sidsel Endresen m/Dance With A StrangerOnly loveBeste LåtNei
1993Helge Iberg m/flereAlice lengter tilbakeBarneplaterNei
1993Marianne KrognessPå frifotBarneplaterNei
1993Somebody's DarlingSomebody's DarlingRoots og CountryNei
1993Stephen AcklesLet's keep the nightRoots og CountryNei
1993Bukkene BruseBukkene BruseFolkemusikk/GammaldansNei
1993Mari Eggen/ Helene HøyeSprell levandeFolkemusikk/GammaldansNei
1993The Real ThingThe Real In New YorkJazzNei
1993Totti Bergh/ Plas JohnsonOn the trail!JazzNei
1993Lars Anders Tomter/Leif Ove AndsnesBrahms: Sonater for bratsj og piano op.120/ Schumann: Märchenbilder op. 113KammermusikkNei
1993Per Vollestad/Sigmund HjelsetGrieg: RomanserKammermusikkNei
1993Oslo Filharmoniske Orkester/Mariss JansonsDvorák: Symfoni 7 & 8OrkestermusikkNei
1993Oslo Filharmoniske Orkester/Mariss JansonsStravinskij: Vårofferet - Petrusjka (1947 suite)OrkestermusikkNei
1993A-haMemorial beachPopNei
1993The RambelinsInto the woodsPopNei
1993ClawfingerDeaf Dumb BlindRockNei
1993MotorpsychoDemon boxRockNei
1993Bjørn EidsvågAllemannslandVisesangNei
1993Jan EggumNesten ikke tilstedeVisesangNei
1993Knut ReiersrudTrampÅpen KlasseNei
1993Tango For 3SoledadÅpen KlasseNei
1993Roar Engelberg & PrimasCafé EuropaUnderholdning og DansemusikkNei
1993Øystein WiikStageUnderholdning og DansemusikkNei
1992Ann-Cath. VestlyLillebror og Knerten 1-4BarneplaterNei
1992Lillibeth Lunde ElgstøenKjære lille ungen minBarneplaterNei
1992Claudia ScottFlowers & thornsRoots-musikkNei
1992Steinar AlbrigtsenBound to wanderRoots-musikkNei
1992Østerdølens Spellmannslag Høgemo/SeglemUtlaFolkemusikk/GammaldansNei
1992Halle/Eberson/Sletten/Kjellemyr2JazzNei
1992Rob Waring/Carl Morten Iversen/Frank JakobsenSecret red threadJazzNei
1992Elisabeth Norberg-SchulzSanger av Edvard GriegKammermusikkNei
1992Solveig Kringlebotn/Kjell BækkelundHaugtussaKammermusikkNei
1992Bergen Filharmoniske Orkester/KitayenkoScriabin/Symfoni nr. 3/Le poeme de l'exstaseOrkestermusikkNei
1992Oslo Filharmoniske Orkester/Mariss JansonsShostakovich/Symfoni no. 6 & 9OrkestermusikkNei
1992Bjørn EidsvågTil alle tiderPopNei
1992Pogo PopsPop tripPopNei
1992DumDum BoysTransitRockNei
1992Yeahlove SwansLove techRockNei
1992Geirr Lystrup & GodtfolkSommar i septemberVisesangNei
1992Ole PausBiggles' TestamenteVisesangNei
1992Diverse ArtisterÆÅpen KlasseNei
1992Jakob Sande og Jon EikemoTrur eg…Åpen KlasseNei
1992BjelleklangHoliholihooo…UnderholdningNei
1992Elisabeth AndreassonStemningerUnderholdningNei
1991Hogne Moe, Øyvind Berg, Øystein Bache, Rune Gokstad m.fl.LatterskrinetBarneplaterNei
1991Sesam StasjonSesam stasjon 1BarneplaterNei
1991Stephen AcklesIf this ain't music…CountryNei
1991Kirsten Bråten Berg/Hallvard T. Bjørgum/Eilert HægelandJuletidFolkemusikk/GammeldansNei
1991Ulens KvintettLugume leikjeFolkemusikk/GammeldansNei
1991Bjørn AlterhaugConstellationsJazzNei
1991Leif Ove AndsnesVerker av JanácekKammermusikkNei
1991Per Vollestad/Sigmund HjelsetFranz Schubert: LiederKammermusikkNei
1991Grex VocalisNorske stemningerOrkester-og KormusikkNei
1991Oslo Filharmoniske Orkester/Mariss JansonsSibelius: Symfoni no. 1, Finlandia, KareliaOrkester-og KormusikkNei
1991Dance With A StrangerAtmospherePopNei
1991SiljeSiljePopNei
1991Secret MissionStrange afternoonRockNei
1991The September WhenMother I've been kissedRockNei
1991Halvdan SivertsenHilsen HalvdanVisesangNei
1991Jan EggumUnderveisVisesangNei
1991Dollie de LuxeWhich witch på SlottsfjelletÅpenNei
1991Helge IbergDet ondes problem etc.ÅpenNei
1991BjelleklangDæng dængUnderholdningNei
1991Odd R. Antonsen Symphonic BandThe man with the hornUnderholdningNei

Gjør et søk i Spellemanns arkiv. Finn nominerte og vinnere fra alle år!