ÅrArtistTittelKategoriUtmerkelse
2020Kristoffer Cezinando KarlsenET GODT STUP I ET GRUNT VANNÅrets LåtskriverJa
2020CezinandoET GODT STUP I ET GRUNT VANNHiphopNei
2018Geir HolmsenEt stille stedTonos KomponistprisNei
2018Lars Saabye ChristensenEt stille stedÅrets TekstforfatterNei
2008Henning KraggerudEugéne Ysaye: Six Sonatas for Solo ViolinKlassisk musikkJa
2015BeglomegEurokrjemRockJa
1986Can CanEuropean rainbowRockNei
1996Minken FosheimEventyret om BeethovenBarneplaterNei
1997Minken FosheimEventyret om GriegBarneplateNei
2006Veslemøy Solberg & Felix JohansenEventyret om HannaBarneplateNei
1995Minken FosheimEventyret om MozartBarneplaterNei
2000Minken FosheimEventyret om VivaldiBarneplateNei
2017Ivan AveEvery eyeUrbanNei
2016LidoEverythingUrbanNei
1976Bjarne NeremEverything happens to meJazzplateJa
2014Mental OverdriveEverything is connectedElektronika/DancemusikkJa
1997Gli ScapoliEverything must changeÅpen KlasseNei
2003Kaizers OrchestraEvig pintMusikkvideoJa
2014Sandum TrioEvig runddansFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
2007Sivert Høyem & the VolunteersExilesMannlig artistNei
2007Fossum-Aarum QuartetF.A.Q.JazzNei
2016Eli Storbekken & Sigurd HoleFabelFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
1985The MonroesFace Another DayPopNei
2001Sondre LercheFaces downÅrets NykommerJa
2001Sondre LercheFaces downPopsolistNei
2016Alan WalkerFadedÅrets LåtJa
2014Kaja GunnufsenFaen KajaÅrets nykommer & GramostipendNei
1982Radka Toneff/Steve DobrogoszFairytailsÅrets JazzNei
2009Alexander RybakFairytalesMannlig artistNei
2009Alexander RybakFairytalesÅrets hitNei
2009Alexander RybakFairytalesÅrets SpellemannJa
2017Guro Kleven Hagen / Marianna ShirinyanFait pleurer les songesKlassiskNei
2004Bertine ZetlitzFake your beautyMusikkvideoNei
2003Number Seven DehliFalkner streetPopgruppeNei
2016Matoma feat. Becky HillFalse alarmÅrets LåtNei
1975Familien BuenFamilien Buen med folkemusikk fra Jondalen og TuddalÅpen KlasseNei
1984Bjørn RønningenFamilien SpøkÅrets BarneplateNei
2015Kari JahnsenFarao: Till it's all forgottenTonos KomponistprisNei
1994Knut HamreFargespelFolkemusikk/GammaldansNei
2011FargespillFargespillÅpen KlasseNei
2012Stian CarstensenFarmers Market : Slav to the rhythmKomponistNei
2000Farmers Market, Stian CarstensenFarmers Market, Stian CarstensenÅpen KlasseNei
1974Arve TellefsenFartein Valens fiolinkonsertSeriøse plateNei
2014Valkyrien AllstarsFarvel slekt og vennerFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
2001PopiumFavourite blundersÅrets MusikkvideoNei
1998Trang FødselFeberPopgruppeNei
1974Frode ThingnæsFeelin alrightInstrumentalplateNei
2019boy pablo (Julian Vargas, Bjarne Anmarkrud og Harry Hambley)Feeling LonelyÅrets MusikkvideoNei
2009Olav Luksengård MjelvaFele / Hardingfele, Røros / HallingdalFolkemusikk/GammaldansJa
1977Torleif BolstadFeletona oppunde' Bitihødd'nGammeldans/folkemusikkNei
1979Oslo trioFelix Mendelsohn og Frank Martin-komposisjonerSeriøse plateJa
2007PustFemkantÅpen KlasseNei
2004Karl SeglemFemsteinÅpen KlasseNei
2009Ole IvarsFemten ferskeDanseorkesterNei
2016Hanne KolstøFest blikketPopsolistNei
2001KvartsFiligranFolkemusikk/GammaldansNei
1986Svein Gundersen/Jørn Hoel m.fl.Filmmusikk: DrømmeslottetÅpen KlasseNei
2001OpaqueFinally hereÅrets MusikkvideoNei
1993Trine ReinFinders keeperNykommerJa
1972Finn KalvikFinnÅrets ViseplateNei
2010Erik Fosnes HansenFinn Kalvik & Erik Fosnes Hansen: Neste stasjon GrorudTekstforfatterJa
1982FilharmoniskeFinn Mortensen, symfoni, Op. 5Årets Seriøse PlateNei
1984Isaac Shuldman/Robert LevinFiolin-sonaterKlassisk Musikk/SamtidsmusikkNei
2005Tom Willy RustadFiolsteinenFolkemusikk/GammaldansNei
1984LavaFireÅrets Pop-PlateJa
2008Karpe DiemFire VeggerHip HopJa
1997TNTFireflyHardrockNei
2015Gard Nilssen's Acoustic UnityFirehouseJazzNei
2015KygoFirestoneÅrets LåtNei
2011Real OnesFirst Night on EarthPopgruppeNei
1974Valenkoret dir. Sverre ValenFjell-NoregSeriøse plateJa
2002GluntanFlaksDanseorkesterNei
2012Hanne KolstøFlashBlackPopNei
1986Eli Rygg og Jarl GoliFlere sanger fra Portveien 2BarneplateNei
2006Bjørn Eidsvåg m/ Elvira NikolaisenFlodenÅrets musikkvideoNei
2010ModdiFloriographyMannlig artistNei
1989Matchstick SunFlowergroundNykommerJa
1992Claudia ScottFlowers & thornsRoots-musikkNei
1998VampFlua på veggenViser/ViserockJa
1982Knut Riisnæs QuartetFluktÅrets JazzJa
2007ScandinaviaFlyDanseorkesterNei
2014Jan Gunnar HoffFly northJazzNei
2003Hege Rimestad/Geirr LystrupFly som en stenBarneplaterJa
2017Frida ÅnnevikFlyge fraViserJa
1997FabelFlørtViser og viserockNei
1985Geir Egil LarsenFløytelåt og dansarslåttFolkemusikk/GammaldansNei
1978Steinar OfsdalFløytesprellInstrumental plateNei
1975Flåklypa Grand PrixFlåklypa Grand PrixÅpen KlasseNei
1985Frode ThingnæsFlåklypaballettenÅpen KlasseNei
1996Jan BorsethsFoill fræsDanseorkesterNei
2020Britt Pernille FrøholmFokhaugenFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
1986Maj Britt AndersenFolk er rare!BarneplateJa
1988Maj Britt AndersenFolk er rare! 2!Årets BarneplateNei
1980Kari Bremnes / Ola BremnesFolk i husanViserNei
1977Thorbjørn EgnerFolk og røvere i Kardemomme byBarneplateJa
2007Trio MediaevalFolk SongsFolkemusikk/GammaldansNei
1980Familien KjøkFolkemusikk i OttadalstradisjonGammaldans/FolkemusikkNei
1979Bergen DomkantoniFolketoner i glass og rammeKor-plateJa
2014Claudia ScottFollow the linesCountryJa
1974FolqueFolqueGruppeNei

Gjør et søk i Spellemanns arkiv. Finn nominerte og vinnere fra alle år!