ÅrArtistTittelKategoriUtmerkelse
2018Hege ØversveenGoodbye yellow rosesCountryNei
2005Robert PostGot noneMusikkvideoJa
2001OpaqueGourmet garbageHip-HopNei
2009Ruben S. GjertsenGrainsSamtidskomponistJa
2003Tore Brunborg QuartetGravityJazzNei
2006Kid AndersenGreaselandBluesNei
2015Per Anders Buen GarnåsGreinirFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
1984Ole PausGrensevaktÅpen KlasseNei
1977Grex Vocalis-koretGrex VocalisKlassiske plateJa
2002Truls MørkGrieg cello sonata OP.36. string quartetKlassisk MusikkNei
1977Kjell Bækkelund / Robert LevinGrieg-komposisjonerKlassiske plateNei
2006Oslo CamerataGrieg: Holberg SuiteKlassisk musikkNei
1991Leif Ove Andsnes/Bergen Filharmoniske OrkesterGrieg: Piano konsert, Liszt: Piano konsert no. 2Orkester-og KormusikkJa
1993Leif Ove AndsnesGrieg: Piano sonate op7/Lyriske stykker op. 43 og 54KammermusikkJa
1993Per Vollestad/Sigmund HjelsetGrieg: RomanserKammermusikkNei
2020Eldbjørg Hemsing, Simon TrpceskiGrieg: The Violin SonatasKlassiskJa
2011Vilde FrangGrieg/Bartok/Strauss: Violin SonatasKlassisk musikkNei
1996Det Norske Kammerorkester m/Iona BrownGrieg/Nielsen: Musikk for strykeorkesterOrkestermusikkJa
2003Leif Ove AndsnesGrieg/Schuman: Piano concertosKlassisk MusikkJa
1986Tellefsen/Knardahl/Kvalbein/BratlieGriegs Sonater for fiolin/klaver (nr. 3) og cello/klaverKlassisk/SamtidsmusikkJa
1986Arve Tellefsen/Eva KnardahlGriegs Sonater nr 1 og 2 for fiolin/klaverKlassisk/SamtidsmusikkNei
1997Sven Nyhus SekstettGrimenDanseorkester/GammeldansNei
2007ShiningGrindstoneÅpen KlasseNei
2002MadrugadaGritRockJa
1976Arbeidslaget hass K. VømmølbakkenGrovarbeidPop-/RockplateJa
2016GråtassGråtass (sangene fra filmene)BarnemusikkNei
1996BjelleklangGud! Hvor du er deiligÅrets LåtNei
2006Ola BremnesGudene vetViserNei
2012Rasmus & Verdens Beste BandGul SnøBarneplateNei
1989Mari Boine PersenGula Gula - Hør stammødrenes stemmeÅpen KlasseJa
2001Anita SkorganGullViserNei
2016GundelachGundelachPopsolistNei
2009Oslo Philharmonic Orchestra / JansonsGustav Mahler Symfoni: 7 LiveKlassisk musikkNei
2012Niko ValkeapääGustoFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
2017Dagfinn Lyngbøs BarnebandGuttelusBarnemusikkNei
2017Helge Lien TrioGuzuguzuJazzNei
2000DænsebændetGøy på landetDanseorkesterNei
2009Gjermund Larsen og Bom BaskerGår I fjøsBarneplateNei
1994Kari BremnesGåte ved gåteBeste Kvinnelige ArtistNei
1994Kari BremnesGåte ved gåteÅrets AlbumNei
1975Per AabelH.C. Andersens eventyrÅpen KlasseJa
1983Geirr Lystrup & GodtfolkHa ti dæ!Årets Folkemusikk/GammaldansPlateNei
2015The Good The Bad and The ZuglyHadeland hardcoreRockNei
2019CikadaHagen: Harmonium RepertoireSamtidNei
2020Arve Tellefsen, Kaare ØrnungHaijn Kaare Ørnung å ÆKlassiskNei
2017HajkHajkPopgruppeNei
1975Hallgerd Benum DahlHalfdan Kjerulf - romanserSeriøse vokalistJa
1975Olav EriksenHalfdan Kjerulf - romanserSeriøse vokalistNei
2006Espen Lind / Kurt Nilsen / Alejandro Fuentes / Askil HolmHallelujahÅrets hitJa
2004Petter WettreHallmark momentsJazzNei
2019Isah & Dutty DiorHALLOÅrets låtNei
2016Ingfrid Breie Nyhus, Åshild Breie NyhusHalvorsen - Kvandal - NyhusKlassiskNei
2009Nils-Petter MolværHamadaJazzNei
1973Arthur ArntsenHan OlufÅrets Verbal-plateNei
1980H. M. Kongens Gardens MusikkorpsHand across the seaÅpen KlasseNei
1977AlexHandle With CarePop-PlateJa
2010Salvador SanchezHappy DazeHip HopNei
2000Poor Rich OnesHappy Happy HappyRockNei
1972Stokstad / Jensen Trad. BandHappy jazzÅpen KlasseNei
2006AtomicHappy New EarsJazzJa
1985Mabben Max og Fred AvstedHar du hørt det?BarneplaterNei
2001Jørn HoelHar en drømTidenes norske hitNei
1978Harald Heide Steen jrHarald Heide Steen jr.Verbal plateJa
1996Stavanger Symfoniorkester med Alexander DmitrievHarald Sæverud: Peer Gynt suiter m.m.OrkestermusikkNei
1979Jørn FlugsHard timesPop-PlateNei
2000Morten AbelHard To Stay AwakeVideoprisenNei
2016Lars-Ingar Meyer FjeldHardingfeleFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
2009SkambanktHardt regnRockNei
1985Harry Halvsjuk & The HåpløseHarry HalvsjukBarneplaterJa
1995Nils Petter Molvær/Robyn SchulkowskyHastening westwardÅpen KlasseNei
1983Steinar OfsdalHat trickÅpen KlasseJa
2012El CacoHatred, Love and DiagramsMetalNei
1992Solveig Kringlebotn/Kjell BækkelundHaugtussaKammermusikkNei
1995Lynni TreekremHaugtussaBeste Kvinnelige ArtistJa
2018SmerzHave funElektronikaNei
2000Leif Ove Andsnes / Det Norske KammerorkesterHaydn: Pianokonsert nr. 3, 4 og 11KlassiskJa
2007Tine Thing HelsethHaydn/Hummel/Albinoni/NerudaÅrets NykommerJa
2011Skaidi/Inga Juuso & Steinar RaknesHeadland - SkáidegeahciÅpen KlasseNei
2016Signe Marie RustadHearing colors seeing noisesCountryNei
2004R.C. FinniganHeart body and soulBlues/CountryNei
2009Sondre LercheHeartbeat RadioMannlig artistNei
1999Henning KvitnesHeartlandViser/ViserockNei
2006Rita EngedalenHeaven Ain't Ready for Me YetBluesJa
2010MotorpsychoHeavy Metal FruitRockNei
2015Marcus & MartinusHeiPopgruppeNei
1975Øivind Blunck og Sverre A. OusdalHei! - Klabb og BabbBarneplateNei
2009Stein Torleif BjellaHeidersmennTekstforfatterNei
2009Stein Torleif BjellaHeidersmennViserNei
2013Stein Torleif BjellaHeim For å DøyViserNei
2006Odd NordstogaHeim te morMannlig artistNei
2013Ingebjørg Bratland og Odd NordstogaHeimafråFolkemusikk/TradisjonsmusikkJa
2018Sudan DudanHeimen der uteFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
2020Johanne Flottorp / Åsmund SolbergHeimespelFolkemusikk/TradisjonsmusikkNei
2016Karpe DiemHeisann MontebelloUrbanJa
2016Karpe DiemHeisann MontebelloÅrets AlbumJa
2008Ragnhild Furebotten & Tore BruvollHekla stålstrengaFolkemusikk/GammaldansNei
1979Tone RingenHeksScenemusikk-plateNei
1977Jan EggumHeksedans (Egne tekster, musikk o.a.)OpphavsmannsprisJa
2004Ole IvarsHeldiggriserDanseorkesterJa
2019Helge IbergHelge Iberg: Songs from the Planet of LifeTONOs KomponistprisJa

Gjør et søk i Spellemanns arkiv. Finn nominerte og vinnere fra alle år!