ÅrArtistTittelKategoriUtmerkelse
1977Kjetil Bjørnstad / Sigmund GrovenMusikk for en lang nattÅpen KlasseNei
1977Ole PausPausposten 1 og 2Åpen KlasseNei
1979Jon EikemoLeser Jacob SandeÅpen KlasseJa
1979Liv Ullmann / Egil Monn-IversenFra ProfetenÅpen KlasseNei
1979Ragnar VigdalTonereise til ei gamal samtidÅpen KlasseNei
1980BarnesangleikOg vil du være kjæresten minÅpen KlasseNei
1980Contemporary Music From NorwayDiverse platerÅpen KlasseJa
1980H. M. Kongens Gardens MusikkorpsHand across the seaÅpen KlasseNei
1981Bjørn EidsvågLive in NY YorkÅpen KlasseNei
1981Geirr LystrupSongen om kjærlighetaÅpen KlasseJa
1981Sigmund GrovenMusikken inni ossÅpen KlasseNei
1982Diverse artisterDans med oss gudÅpen KlasseNei
1982Gisle StraumeArne Garborg i alvor og skjemtÅpen KlasseNei
1982Oppsal Skoles PikekorOppsal Skoles PikekorÅpen KlasseJa
1983Bjørn EidsvågPasse galÅpen KlasseNei
1983Steinar OfsdalHat trickÅpen KlasseJa
1983TramteatretDet går alltid et korstogÅpen KlasseNei
1984BalkansembletBalkan samletÅpen KlasseJa
1984Ketil BjørnstadMine dager i ParisÅpen KlasseNei
1984Ole PausGrensevaktÅpen KlasseNei
1985Frode ThingnæsFlåklypaballettenÅpen KlasseNei
1985Kalenda MayaMedieval And Renaissance MusicÅpen KlasseJa
1985Sigmund GrovenColour SlidesÅpen KlasseNei
1986Det Norske KammerkorVinjesvingenÅpen KlasseJa
1986Roar EngelbergPanoramaÅpen KlasseNei
1986Svein Gundersen/Jørn Hoel m.fl.Filmmusikk: DrømmeslottetÅpen KlasseNei
1987Bjoner/Fjeld/JohannessenNeonlys på WergelandÅpen KlasseNei
1987Dollie de LuxeWhich WitchÅpen KlasseJa
1987Jon Eberson/Sidsel EndresenPigs And PoetryÅpen KlasseNei
1988Arve TellefsenPanÅpen KlasseJa
1988Einar Steen Nøkleberg/Knut BuenSlåtterÅpen KlasseNei
1988Sigmund GrovenAriaÅpen KlasseNei
1989Mari Boine PersenGula Gula - Hør stammødrenes stemmeÅpen KlasseJa
1989Roar Engelberg/Stein Erik OlsenMosaicÅpen KlasseNei
1989Terje RypdalThe Singles CollectionÅpen KlasseNei
1992Diverse ArtisterÆÅpen KlasseNei
1992Jakob Sande og Jon EikemoTrur eg…Åpen KlasseNei
1992Ole Edvard AntonsenTour de forceÅpen KlasseJa
1993Knut ReiersrudTrampÅpen KlasseNei
1993Mari BoineGoaskinvielljaÅpen KlasseJa
1993Tango For 3SoledadÅpen KlasseNei
1995Knut ReiersrudKlappÅpen KlasseNei
1995Nils Petter Molvær/Robyn SchulkowskyHastening westwardÅpen KlasseNei
1995Terje RypdalIf mountains could singÅpen KlasseJa
1996Iver Kleive og Knut ReiersrudHimmelskipÅpen KlasseNei
1996Kirsten Bråten Berg, Svein Tindberg, Jan Erik Pettersen og Bjørgulv StraumePilegrimenÅpen KlasseNei
1996Mari BoineEallinÅpen KlasseJa
1997Gli ScapoliEverything must changeÅpen KlasseNei
1997Nils Petter MolværKhmerÅpen KlasseJa
1997Ole Edvard AntonsenRead my lipsÅpen KlasseNei
1997SkrukLandet vi kommer fraÅpen KlasseNei
1997TimbersoundHotel OsloÅpen KlasseNei
1998Bugge Wesseltoft, Sidsel EndresenDuplex rideÅpen KlasseJa
1998Jan Magne FørdeDomenÅpen KlasseNei
1998Lars Martin MyhreHysjÅpen KlasseNei
1998Ole Paus, Oslo KammerkorDet begynner å bli et liv, det begynner å ligne en bønnÅpen KlasseNei
1998SkrukStjernen ledet vise mennÅpen KlasseNei
1999Furuholmen/Bjerkestrand/WadlinHermeticÅpen KlasseNei
1999Ketil BjørnstadThe Rosenborg Tapes vol. 2 - 20 variasjoner over preludium & fuge i ciss-moll av Johan Sebastian BachÅpen KlasseNei
1999KrøytLowÅpen KlasseJa
1999Oslo KammerkorBergtattÅpen KlasseNei
1999The Brazz BrothersNgomaÅpen KlasseNei
2000Farmers Market, Stian CarstensenFarmers Market, Stian CarstensenÅpen KlasseNei
2000Herborg KråkevikKråkeviks SongbokÅpen KlasseNei
2000Nils Petter MolværSolid EtherÅpen KlasseJa
2000Sidsel EndresenUndertowÅpen KlasseNei
2000Tango for 3 & Per Arne GlorvigenTango?Åpen KlasseNei
2001Anja GarbarekSmiling & wavingÅpen KlasseJa
2001Arve HenriksenSakuteikiÅpen KlasseNei
2001Bugge WesseltoftMovingÅpen KlasseNei
2001KrøytOne heart is too smallÅpen KlasseNei
2001Paal Nilssen-LoveSticks & stonesÅpen KlasseNei
2002Jaga JazzistThe stixÅpen KlasseNei
2002Mari BoineEight seasonsÅpen KlasseNei
2002Nils Petter MolværNP3Åpen KlasseNei
2002Sidsel Endresen/Bugge WesseltoftOut here, in thereÅpen KlasseJa
2002UlverLyckantropen themesÅpen KlasseNei
2003Anne-Lise Berntsen/Nils AsheimKom regnÅpen KlasseNei
2003Hallvard Bjørgum & CoFree fieldÅpen KlasseNei
2003Motorpsycho/Jaga JazzistHornsÅpen KlasseNei
2003Niko ValkeapääNiko ValkeapääÅpen KlasseJa
2003WhenPearl harvestÅpen KlasseNei
2004Frode FjellheimAejlies Gaaltije: The secret sourceÅpen KlasseJa
2004Karl SeglemFemsteinÅpen KlasseNei
2004Susanna and The Magical OrchestraList of lights and buoysÅpen KlasseNei
2004TransjoikUja namiÅpen KlasseNei
2004Trygve SeimSangamÅpen KlasseNei
2005Arild Andersen GroupElectraÅpen KlasseNei
2005Beady BelleCloserÅpen KlasseNei
2005Jaga JazzistWhat we mustÅpen KlasseNei
2005Nils Petter MolværErÅpen KlasseJa
2005ShiningIn the kingdom of kitch you will be a monsterÅpen KlasseNei
2006Hanne HukkelbergRykestrasse 68Åpen KlasseJa
2006Kristin AsbjørnsenWayfaring Stranger - A Spiritual SongbookÅpen KlasseNei
2006Mari BoineIdjagiedas - In the Hand of the NightÅpen KlasseNei
2006Terje IsungsetIglooÅpen KlasseNei
2006WibuteeSweet MentalÅpen KlasseNei
2007Frode HaltliPassing ImagesÅpen KlasseNei
2007Live Maria RoggenCircuit SongsÅpen KlasseJa
2007PustFemkantÅpen KlasseNei

Gjør et søk i Spellemanns arkiv. Finn nominerte og vinnere fra alle år!