JURY SPELLEMANN 2017

 

Barnemusikk

Bjarte Leithaug, Bjørn Hammershaug, Elisabeth Lindland, Endre Lund Eriksen, Henriette Larsen, Mari Haugen, og Øyvind Gravdal. 

 

Barnemusikk/barnehage/barneskole

Fjæraskogen Barnehage, Hannes Lekestue, Hebekk Barneskole, Ostereide Barneskule, Pasvik Barneskole, Smertulia barnehage, og Universet studentbarnehage.

 

Blues

Hans Andenæs, Henrik Maarud, Jo Even Tomren, Johnny Andreassen, Jonas Barsten, Kjell Inge Brovoll, Line Gevelt Andersen, Merete Eide, Mona Johansen, og Nina Hanssen.

 

Country

Bjørn Hammershaug, Chand Torsvik, Frøydis Skinnarland, Jenny Jenssen, Line Gevelt Andersen, Nils R. Sandal, Rune Johansen, Tor Schjølberg, og William Kristoffersen, 

 

Elektronika

Anders Frøen, Erik Johannessen, Marit Soldal, Olle Løstegaard, Rannveig Falkenberg-Arell, Siri Narverud Moen, og Susanna Wallumrød.

 

Folke-/tradisjonsmusikk

Asgaut Bakken, Guttorm Andreasen, Hallgrim Hansegård, Igor Dunderovic, Judith Vestreim, Karoline S. T. Trollvik, Kristoffer Mosfjeld, Liv Ulvik, og Unni Løvlid. 

 

Indie

Andre Øverland, Erlend Buflaten, Henrik Sanne Kristensen, Mariann Skjerdal, Martha Lyse, Mona Helleland Varpe, Rune Danielsen, Silje Halstensen, Tim Salvesen, og Vilde Blomhoff. 

 

Jazz

Anja Katrine Tomter, Christopher Monsen, Ernst Wiggo Sandbakk, Lars Kurverud, Ragnhild Menes, Trude Storheim, og Ulla-Stina Wiland. 

 

Klassisk

Joachim Carr, Maren Selvaag, Marius Gundersen, Martin Taxt, Stein Eide, Torodd Wigum.

 

Metal

Berit Hagen, Camilla Lien Olsen, Erling Midtstue, Espen Nørvåg Slapgård, Gro Narvestad, Henriette Aaberg, Knut Gigstad, Lars Bremnes Ese, og Pål Dimmen.

 

Popgruppe

Anders Frøen, Atle Pettersen, Emilie Nicolas, Erlend Buflaten, Gilbert Lunde, Karen Norbakk, Marte Eberson, Miriam Nabunya, og Trine Sollie.

 

Popsolist

Anders Frøen, Atle Pettersen, Erik G. Smaaland, Erlend Buflaten, Kari Iveland, Limita Lunde, Marte Eberson, Martha Lyse, Rannveig Falkenberg-Arell, og Trine Sollie.

 

Rock

Are Bergerud, Frode Bjørnstad, Ida Bakke Kristiansen, Ivar Peersen, Julie Forchhammer, Mariann Skjerdal, Tor-Otto Mjelde, Yngvild Kristensen, og Yvonn Nordhagen.

 

Samtid

Erik Johannessen, Ivar Peersen, Katrine Schiøtt, Maria Fonneløp, Marion Hestholm, Trude Eick, og Yumi Murakami.

 

Urban

Benedicte Izabell Ekeland, Don Martin, Espen von Ullbæk Bundgaard-Jørgensen Selvig, Henrik Sanne Kristensen, Håvard «Jan Steigen» Jenssen, Joachim Alte, Joakim Throndsen, Jonathan Boss Castro, Mira Berggrav Refsum, og Miriam Nabunya.

 

Viser

Emilie Christensen, Hans Olav Trøen, Idar Lind, Jan Eggum, Nils Åge Nonstad, Oscar Danielson, Sigrun Loe Sparboe, Synneva Gjelland, og Veronica Akselsen Lillesveen.

 

Åpen Klasse

Amel Mahi, Guttorm Andreasen, Jana Winderen, Lars Kurverud, Lars Petter Hagen, Olav Opsvik, Sigrid Traasdahl, Solveig Skår, Sten Ove Toft, og Tone Christoffersen. 

 

Årets Musikkvideo

Anniken Konstance Eid Kjeserud, Carl Svensson, Hanna Suni, Karianne Berge, Maida Hals, Marianne Kleven, Martin Sofiedal, og Sveinung Gjessing.

 

Årets Komponist

Andrè Lindal, Edvin Østergaard , Gulleiv Wee, Helen Eriksen, Kim E. Bergseth, og Stein Johan Grieg Halvorsen. 

 

Årets Tekstforfatter

Arne Hovda, Håvard Rem, Kaja Gunnufsen, Magne Skjæveland, Pål Moddi Knutsen, Shaun Bartlett, og Silje Halstensen. 

 

Årets Album

David Eriksen, Finn-Ulrik Berntsen, Helge Westbye, Henrik Sanne Kristensen, Jan Espen Storo, Kjersti Espe, Larry Bringsjord, Malin Kulseth, Marte Thorsby, og Svanhild Landvik. 

 

Årets Nykommer & Gramostipend

Anne Tone Raknes, David Eriksen, Finn-Ulrik Berntsen, Henrik Sanne Kristensen, Jan Espen Storo, Kjersti Espe, Larry Bringsjord, Malin Kulseth, Marte Thorsby, og Svanhild Landvik. 

 

Årets Låt

Anne Tone Raknes, David Eriksen, Finn-Ulrik Berntsen, Helge Westbye, Henrik Sanne Kristensen, Jan Espen Storo, Kjersti Espe, Kristine Bjørnstad, Larry Bringsjord, Malin Kulseth, Marte Thorsby, og Svanhild Landvik. 

 

Årets Produsent

Anne Tone Raknes, Finn-Ulrik Berntsen, Helge Westbye, Henrik Sanne Kristensen, Jan Espen Storo, Kjersti Espe, Kristine Bjørnstad, Larry Bringsjord, Malin Kulseth, og Marte Thorsby. 

 

Årets Spellemann

Anne Tone Raknes, David Eriksen, Finn-Ulrik Berntsen, Helge Westbye, Henrik Sanne Kristensen, Jan Espen Storo, Kjersti Espe, Kristine Bjørnstad, Larry Bringsjord, Malin Kulseth, Marte Thorsby, og Svanhild Landvik.

 

 

Hederspris

Anne Tone Raknes, Bjørn Rogstad, David Eriksen, Finn-Ulrik Berntsen, Helge Westbye, Henrik Sanne Kristensen, Jan Espen Storo, Kjersti Espe, Kristine Bjørnstad, Larry Bringsjord, Malin Kulseth, Marte Thorsby, og Svanhild Landvik.

 

Årets Takk

Publikumsavstemming

Sponsor Sponsor
Sponsor Sponsor