Barnemusikk

GRÅTASS GRÅTASS (SANGENE FRA FILMENE)
LØKKI LØKKI
SUPERBARNA HIPP HURRA

Blues

BILLY T BAND RECKONING
MK’S MARVELLOUS MEDICINE MK’S MARVELLOUS MEDICINE
PRISTINE REBOOT

Country

CLAUDIA SCOTT LET THE RIBBONS FLY
DARLING WEST VINYL AND A HEARTACHE
PAAL FLAATA COME TOMORROW – SONGS OF TOWNES VAN ZANDT
SIGNE MARIE RUSTAD HEARING COLORS SEEING NOISES

Danseband

AUSEKARANE EIN HAU MED HITTS
PICAZZO BLINDVEI
TORGEIR & KJENDISENE EN RUNDE TIL

Elektronika

BIOSPHERE DEPARTED
NILS BECH ECHO
TELEPHONES VIBE TELEMETRY
TORTUSA I KNOW THIS PLACE – THE EIVIND AARSET COLLAGES

Folkemusikk/tradisjonsmusikk

ANDERS RØINE KRISTINE VALDRESDATTER
ELI STORBEKKEN & SIGURD HOLE FABEL
GJERMUND LARSEN TRIO SALMEKLANG
LARS-INGAR MEYER FJELD HARDINGFELE

Indie

FRØKEDAL HOLD ON DREAMER
HILMA NIKOLAISEN PUZZLER
JENNY HVAL BLOOD BITCH
THE SWITCH THE SWITCH ALBUM
VILDE TUV D’ MEG

Jazz

COME SHINE, KRINGKASTINGSORKESTERET NORWEGIAN CARAVAN
EYOLF DALE WOLF VALLEY
MATS EILERTSEN RUBICON
MOSKUS ULV ULV
NILS PETTER MOLVÆR BUOYANCY

Klassisk

CHRISTIAN IHLE HADLAND THE LARK
FRAGARIA VESCA DAVID MONRAD JOHANSEN: CHAMBER MUSIC
INGFRID BREIE NYHUS, ÅSHILD BREIE NYHUS HALVORSEN – KVANDAL – NYHUS
TRONDHEIMSOLISTENE REFLECTIONS
VILDE FRANG BRITTEN & KORNGOLD: VIOLIN CONCERTOS

Metal

ABBATH ABBATH
NAG NAG
OKKULTOKRATI RASPBERRY DAWN
SARKE BOGEFOD

Popgruppe

HIGHASAKITE CAMP ECHO
LEMAITRE LEMAITRE 2016
NO. 4 HENDA I VÆRET

Popsolist

AURORA ALL MY DEMONS GREETING AS A FRIEND
BENDIK FORTID
GUNDELACH GUNDELACH
HANNE KOLSTØ FEST BLIKKET
KYGO CLOUD NINE

Rock

DEATH BY UNGA BUNGA PINEAPPLE PIZZA
HJERTESLAG VANNMANN86
KVELERTAK NATTESFERD
TUSMØRKE FØRT BAK LYSET
ÅRABROT THE GOSPEL

Samtid

ENSEMBLE NEON NEON
HENRIK HELLSTENIUS, ELISABETH HOLMERTZ, TORA AUGESTAD, IVAN LUDLOW, SILJE AKER JOHNSEN, JANNA VETTERGREN. EBBA RYDH, CIKADA, CHRISTIAN EGGEN, CECILIE LØVEID OPHELIAS DEATH BY WATER SINGING
MAJA S. K. RATKJE, THE 24, RNCM CHAMBER CHOIR, STIAN WESTERHUS, HILD SOFIE TAFJORD, PHIL JULIAN, MARK DURGAN, ANTOINE CHESSEX, LASSE MARHAUG, NILS HENRIK ASHEIM CREPUSCULAR HOUR
TRONDHEIM VOICES, JON BALKE, BATAGRAF ON ANODYNE

Urban

CEZINANDO BARN AV EUROPA
KARPE DIEM HEISANN MONTEBELLO
LIDO EVERYTHING

Viser

FRIDA ÅNNEVIK HER BOR
HEKLA STÅLSTRENGA VENTETID
MARTE WULFF MARTE WULFF
MODDI UNSONGS
STEIN TORLEIF BJELLA GODE LIV

Åpen Klasse

ERLEND APNESETH TRIO DET ANDRE ROMMET
STIAN WESTERHUS AMPUTATION
SUSANNA TRIANGLE
TRYGVE SEIM RUMI SONGS

Tonos Komponistpris

GJERMUND LARSEN TRIO (GJERMUND LARSEN) SALMEKLANG
MAJA S. K. RATKJE M. FL (MAJA S. K. RATKJE) CREPUSCULAR HOUR
MARIANNE B. LIE & TRONDHEIM SINFONIETTA (LENE GRENAGER) KHIPUKAMAYUQ
NO. 4 (EMILIE CHRISTENSEN, INGEBORG MARIE MOHN) HENDA I VÆRET
OSLO SINFONIETTA (OLAV ANTON THOMMESEN) THE HERMAPHRODITE

Tekstforfatter

CEZINANDO (KRISTOFFER CEZINANDO KARLSEN) BARN AV EUROPA
JENNY HVAL (JENNY HVAL) BLOOD BITCH
KAJA GUNNUFSEN (KAJA GUNNUFSEN) IKKE TENK PÅ DET
KARPE DIEM (CHIRAG RASHMIKANT PATEL,  MAGDI OMAR YTREEIDE ABDELMAGUID) HEISANN MONTEBELLO
STEIN TORLEIF BJELLA (STEIN TORLEIF BJELLA) GODE LIV

Årets Nykommer & Gramo-stipend

AKSEL RYKKVIN
ASTRID S
CEZINANDO
DAGNY
MATOMA
ONDT BLOD

Årets Album

AURORA ALL MY DEMONS ARE GREETING ME AS A FRIEND
JENNY HVAL BLOOD BITCH
KARPE DIEM HEISANN MONTEBELLO
STEIN TORLEIF BJELLA GODE LIV
ÅRABROT THE GOSPEL

Årets Produsent

BÅRD INGEBRIGTSEN KREG VISSELMAN: TO THE MOUNTAIN / STEIN TORLEIF BJELLA: GODE LIV / VALKYRIEN: PRØV Å SI NOE TIL MEG NÅ.  M. FL
CASHMERE CAT CASHMERE CAT FEAT. SELENA GOMEZ & TORY LANEZ: TRUST NOBODY / CASHMERE CAT FEAT. THE WEEKEND & FRANCIS & THE LIGHTS: WILD LOVE / KANYE WEST FEAT. FRANK OCEAN: FRANK´S TRACK».  M. FL.
JESPER BORGEN ALAN WALKER: FADED / ALAN WALKER: SING ME TO SLEEP / MARCUS & MARTINUS: WITHOUT YOU. M. FL
JOAKIM HAUKAAS / KID JOKI BRITNEY SPEARS FEAT. T.I.: TIK TOK BOOM / CLMD FEAT. ASTRID S: DUST / JULIE BERGAN: ARIGATO. M. FL
MORTEN LINDBERG CIKADA: CAROLA BAUCKHOLT: ICH MUSS MIT DIR REDEN / MAIKEN MATHISEN SCHAU & TROND SCHAU: LASSE THORESEN: SEA OF NAMES / TRONDHEIMSOLISTENE: REFLECTIONS. M. FL

Årets Musikkvideo

AURORA (ARNI & KINSKI) I WENT TOO FAR
HIGHASAKITE (ØYSTEIN MOE, ALEXANDER SOMMA, LINE KLUNGSETH JOHANSEN) GOLDEN TICKET
JAGA JAZZIST (CHRISTIAN MONA & LEIF HENNING BROCH JOHNSEN) PRUNGEN
KARPE DIEM (THEA HVISTENDAHL) DEN ISLAMSKE ELEFANTEN
KLOVNER I KAMP (MARIE KRISTIANSEN) MIN ALLER BESTE VENN

Årets Låt

ALAN WALKER FADED
ASTRID S HURTS SO GOOD
DAGNY BACKBEAT
FREDDY KALAS JOVIAL
JULIE BERGAN ARIGATO
KRISTIAN KRISTENSEN KAN DU LÆRE MÆ?
KYGO FEAT. MATY NOYES STAY
MARCUS & MARTINUS FEAT. MADCON GIRLS
MATOMA & BECKY HILL FALSE ALARM
SONNY ALVEN FEAT. EMMI OUR YOUTH

Sponsor Sponsor