Barnemusikk

Britt-Synnøve Johansen Skakke sanger
Maj Britt Andersen Væla omkring
Meg og kammeraten min Ostepop

Blues

Joe Rusi Who I Am
Knut Reiersrud og Mighty Sam McClain Tears of the World
Richard Gjems / Øyvind Stølefjell / Ronnie Jacobsen / Robert Skoglund Blått rom

Country

Erik Moll Many Years to Go
Ida Jenshus Starting Over Again
Janne Hea Wishing Well
Roy Lønhøiden Du spør meg om sannhet

Danseband

Contrazt Hælj
Gluntan Gluntan 50 år
Hanne Mette Akkurat nå

Elektronika/dancemusikk

André Bratten Gode
Jan-M. Iversen Elements
Todd Rundgren / Emil Nikolaisen / Hans-Peter Lindstrøm Runddans

Folkemusikk/tradisjonsmusikk

Aastad Bråten Til Ragna
Nils Økland Band Kjølvatn
Per Anders Buen Garnås Greinir
Susanne Lundeng 111 Nordalsslåtter – hilsen Susanne Lundeng
Østerdalsmusikk Østerdalsmusikk 1975-2015

Indie

Band of Gold Band of Gold
Bror Forsgren Narcissus
Razika Ut til de andre
The Megaphonic Thrift Sun Stare Sound

Jazz

Gard Nilssen’s Acoustic Unity Firehouse
Mathias Eick Midwest
Megalodon Collective Megalodon
Møster! When You Cut Into the Present
Team Hegdal Vol. 3

Klassisk

Det Norske Solistkor / Grete Pedersen Meins Lebens Licht – Nystedt / Bach
Ensemble Allegria Volt 22
Håkon Austbø Chopin Now
Rolf Lislevand Scaramanzia
Vasily Petrenko & Oslo Philharmonic Orchestra Alexander Scriabin: Symphony No. 3, Op. 43, Symphony No. 4, Op. 54

Metal

Enslaved In Times
Kampfar Profan
Leprous The Congregation
Tsjuder Antiliv

Popgruppe

A-ha Cast in Steel
Bow To Each Other My Heart Is A Target
Marcus & Martinus Hei

Popsolist

Ane Brun When I’m Free
Anneli Drecker Rocks & Straws
Erlend Ropstad Det beste vi får til
Sondre Justad Riv i hjertet
Susanne Sundfør Ten Love Songs

Rock

Amund Maarud Volt
Beglomeg Eurokrjem
Kindred Fever Sabre – Toothed Model Youth
The Good the Bad and the Zugly Hadeland Hardcore
Undergrünnen Undergrünnen

Samtid

Anders Førisdal Bjørn Fongaard – Galaxe
asamisismasa Neon Forest Space
Gisle Kverndokk / Nordic Voices Fuge der Zeit
Song Circus Anatomy of Sound

Urban

Arif HighEnd / Asfalt
Lars Vaular 666 Alt
Unge Ferrari Til mine venner

Viser

Hilde Selvikvåg Slepp meg fri
Kjersti Kveli No e tida
Odd Nordstoga Dette landet
Tommy Tokyo Hev deg over det derre der
Tønes Vindbrest

Åpen Klasse

Erland Dahlen Blossom Bells
Geir Sundstøl Furulund
Jaga Jazzist Starfire
Morten Qvenild Personal Piano
Slagr Short Stories

Tonos Komponistpris

Anneli Drecker Rocks & Straws (Anneli Drecker)
Farao Till It’s All Forgotten (Kari Jahnsen (Farao))
Gisle Kverndokk / Nordic Voices Fuge der Zeit (Gisle Kverndokk)
Morten Qvenild Personal Piano (Morten Qvenild)
Peter Herresthal & Stavanger Symfoniorkester Ørjan Matre: PreSage & Violin Concerto (Ørjan Matre)

Tekstforfatter

Black Debbath Universell Riffsynsing (Lars Lønning)
Daniel Kvammen Fremad i alle retninga (Daniel Kvammen)
Lars Vaular 666 Mening (Lars Vaular)
Odd Nordstoga Dette landet (Odd Nordstoga)
Tønes Vindbrest (Frank Tønnesen)

Årets Nykommer & Gramo-stipend

Aurora Aksnes
Daniel Kvammen
Fay Wildhagen
Kygo
Marcus & Martinus
Sondre Justad

Årets Album

Ane Brun When I´m Free
Lars Vaular 666 Alt Gir Mening (trilogien)
Sondre Justad Riv i hjertet
Susanne Sundfør Ten love songs
Trondheim Jazz Orchestra & Kristoffer Lo Savages

Årets Produsent

Anneli Drecker
Frode Flatland
Kygo
Morten Lindberg
Susanne Sundfør

Årets Musikkvideo

Cold Mailman Something You Do (André Chocron)
Karpe Diem Hvite menn som pusher 50 (Marie Kristiansen)
Karpe Diem Lett å være rebell i kjellerleiligheten din (Kavar Singh)
Kygo Stole the show feat. Parson James (Saman Kesh)
Röyksopp Skulls (Stian Andersen)

Årets Låt

Astrid S 2AM
Aurora Aksnes Running With The Wolves
Daniel Kvammen Du fortjena ein som meg
Karpe Diem Lett å være rebell i kjellerleiligheten din
Kygo Firestone
Kygo Stole the Show
Madcon Don´t Worry
Marcus & Martinus feat. Katastrofe Elektrisk
Morgan Sulele Bare min
Susanne Sundfør Delirious

Sponsor Sponsor